У 1952 році під час експедиції, яку здійснив вчений-ґрунтознавець Віктор Іванович Канівець, на правому березі річки Горинь, на невеликому розвіяному піщаному підвищенні, в урочищі Одринки було виявлено ґрунтовий могильник з трупоспаленнями в урнах милоградської культури (VI століття до н.е. – II століття н.е.).
Було розкопано декілька поховань зі спаленими людськими кістками в урнах. Поховання, які найкраще збереглися, знаходилися на глибині 0,65 м. Частинки перепалених кісток в цьому могильнику були зібрані в невелику глиняну посудину.
В іншому могильнику, який знаходився на глибині 0,9 м, кістки знаходилися прямо на дні ями. Біля кісток знайдено уламок бронзового виробу зі наскрізними дирками. В інших могильниках речей не було. Спалені кістки лежали на дні ям. В піску, поза ямами, знайдено уламки ще одної круглодонної посудини, бронзова шпилька і два уламки ложновитої бронзової гривні.
Всі найдені речі були перевезені у відділ «Археологічного музею» Інституту археології НАНУ (Київ, вулиця Богдана Хмельницького, 15).
|